SCHEDULE

FALL 2020 SEASON WEEK 7: November 1st

8 MAN FIELD 1

- BOLD LIGHTS STADIUM -

EAST NORTHPORT TURF

(HILL SIDE)

8:00 AM - 9:15 AM

Spa 14 - LO 7

Spartans vs Lights Out

9:15 AM - 10:30 AM

Spa 23 - Deg. 0

Spartans vs Degenerates

10:30 AM - 11:45 AM

ADF 19 - Skul 6

All Day Freeport vs Skulls

11:45 AM - 1:00 PM

ADF 14 - Ren 7

All Day Freeport vs Renegades

8 MAN FIELD 2 + 5-MAN

- BOLD LIGHTS STADIUM -

EAST NORTHPORT TURF

(STREET SIDE)

8:00 AM - 9:15 AM

Sai 14 - GB 6

Saints vs Game: Blouses

9:15 AM - 10:30 AM

BH 14 - LO 13

Lights Out vs BallHawks

10:30 AM - 11:45 AM

RR 32 - SB 13

Revolution Reapers vs Serious Business

11:45 AM - 1:00 PM

DK 20 - SB 6

Serious Business vs Dream Killers (A Rules)

1:00 - 2:00 PM

OTF 26 - MK 12

5-MAN:  Moose Knuckles vs OTF

2:00 -3:00 PM

Nin 30 - Kni. 6

5-MAN:  Knights vs Niners

8-MAN + 5-MAN

- TREES ON TREES FIELD -

MASSAPEQUA

8:00 - 9:00 AM

Scr 33 - Ham 12

The Hamburg Airs vs Screwed

9:00 - 10:00 AM

MM 26 - Com 6

Mean Machine vs Commodores

10:00 - 11:00 AM

NFZ 26 - MM 18

Mean Machine vs No Fly Zone

11:00 AM - 12:15 PM

LIS 20 - RR 8

LI Savages vs Rockaway Rockets (B Rules)

12:15 - 1:30 PM

Uns. 20 - LIS 0

LI Savages vs Unsullied (A Rules)

Uns. 25 - Dem 14

1:30 - 2:45 PM

Suffolk Demons vs Unsullied (B Rules)

DK 15 - War 0 (F)

2:45 - 3:45 PM

Dream Killers vs Dot City

5-MAN

- POWERUPS.SHOP FIELD 3  -

EAST NORTHPORT GRASS

8:00 AM - 9:00 AM

Joke 20 - AB 18

Alley Boyz vs The Jokers

9:00 AM - 10:00 AM

HDS 21 - WAP 18

HDS vs WAP

10:00 AM - 11:00 AM

Bul 13 - Scrub 6

Bulls vs Scrubinhos

11:00 AM - 12:00 PM

SK 15 - DH 0 (F)

Sunday Kings vs Duck Hunters

TDs 15 - Out. 0 (F)

12:00 PM - 1:00 PM

Show Us Your TD's vs OUTLAWZ

1:00 - 2:00 PM

SG 38 - Kni. 7

Knights vs Skinny Gorillas

5-MAN

- TYREEK'S HILL - FIELD 1 -

EAST NORTHPORT TURF

8:00 - 9:00 AM

BD 13 - Bles 6

Bless'M vs Balls Deep

9:00 - 10:00 AM

Wak 26 - SG 13

Steel Grapes vs Wakanda Good

10:00 - 11:00 AM

LIB 35 - Evo 13

Evolution vs LI Bearkats

Pun 18 - Step 13

11:00 AM - 12:00 PM

The Steppaz vs The Punishers

12:00 - 1:00 PM

Sav 32 - MD 18

Savages vs Mud Dogs

- JOSH'S HILL - FIELD 2 -

EAST NORTHPORT TURF

8:00 - 9:00 AM

PS 15 - Liv 0 (F)

Liv Cowherds Sock vs Pick Six

9:00 - 10:00 AM

NS 39 - WB 6

White Buffalo vs Neva Sober

10:00 - 11:00 AM

Vik 21 - WB 12

White Buffalo vs Vikings

11:00 AM - 12:00 PM

WB 26 - WD 20

White Buffalo vs Who Dat

12:00 - 1:00 PM

LIBB 20 - GGPC 19

LI Bad Boys vs Globo gym purple cobra’s

1:00 - 2:00 PM

TF 18 - BB 18 (3 OT Tie)

TITSBURGH FEELERS vs Burger Boys

2:30 - 3:30 PM

LIBB 15 - RTTE 0

LI Bad Boys vs Remember The Tight Ends