SCHEDULE

FALL 2020 SEASON WEEK 8: November 8th

8 MAN FIELD 1

- BOLD LIGHTS STADIUM -

EAST NORTHPORT TURF

(HILL SIDE)

8:00 AM - 9:15 AM

DK 19 - BH 0

BallHawks vs Dream Killers

9:15 AM - 10:30 AM

RR 17 - Ren 7

Revolution Reapers vs Renegades

10:30 AM - 11:45 AM

Skul 26 - SB 7

Serious Business vs Skulls

RR 14 - ADF 6

11:45 AM - 1:00 PM

Revolution Reapers vs All Day Freeport

8 MAN FIELD 2 + 5-MAN

- BOLD LIGHTS STADIUM -

EAST NORTHPORT TURF

(STREET SIDE)

8:00 AM - 9:15 AM

Spa 34 - SD 0

Suffolk Demons vs Spartans

9:15 AM - 10:30 AM

GB 27 - SD 0

Game: Blouses vs Suffolk Demons

10:30 AM - 11:45 AM

Saints 16 - Spa 12

Spartans vs Saints

11:45 AM - 1:00 PM

Uns 33 - L.O. 12

Lights Out vs Unsullied (B Rules)

1:00 - 2:15 PM

ADF 33 - Uns 25

All Day Freeport vs Unsullied

8-MAN + 5-MAN

- COTTAGE SIDE FIELD -

MASSAPEQUA (FIELD WAS MOVED OVER)

8:00 - 9:00 AM

Scr 6 - WB 0

White Buffalo vs Screwed

9:00 - 10:00 AM

NFZ 26 - WB 0

No Fly Zone vs White Buffalo

10:00 - 11:00 AM

NFZ 20 - LIB 13

No Fly Zone vs LI Bearkats

11:00 AM - 12:15 PM

RR 30 - Deg. 12

Degenerates vs Rockaway Rockets

12:15 - 1:15 PM

DH 26 - MK 7

Duck Hunters vs Moose Knuckles

1:15 - 2:15 PM

GGPC 21 - TDs 19

Globo gym purple cobra’s vs Show Us Your TD's

5-MAN

- POWERUPS.SHOP FIELD 3  -

EAST NORTHPORT GRASS

FIELD MOVED TO BACK FENCE

(NEXT TO SMALL HOUSE IN BACK PARKING LOT)

8:00 AM - 9:00 AM

BD 14 - LIBB 13

LI Bad Boys vs Balls Deep

9:00 AM - 10:00 AM

SG 28 - LIBB 27

LI Bad Boys vs Steel Grapes

10:00 AM - 11:00 AM

HDS 20 - TF 12

TITSBURGH FEELERS vs HDS

11:00 AM - 12:00 PM

Pun 24 - MM 13

The Punishers vs Mean Machine

12:00 PM - 1:00 PM

Vik 26 - Bank 7

Vikings vs Bankees

1:00 - 2:00 PM

Bank 20 - Liv 19

Liv Cowherds Sock vs Bankees

2:00 - 3:00 PM

RTTE 7 - Out 6

Remember The Tight Ends vs OUTLAWZ

3:00 - 4:00 PM

Bles 20 - Out 14

Bless'M vs OUTLAWZ

5-MAN

- TYREEK'S HILL - FIELD 1 -

EAST NORTHPORT TURF

8:00 - 9:00 AM

BYOG 19 - Bul 12

BYOG vs Bulls

9:00 - 10:00 AM

BYOG 27 - Sav 13

BYOG vs Savages

10:00 - 11:00 AM

AB 25 - SKG 12

Sofa King Good vs Alley Boyz

11:00 AM - 12:00 PM

WG 20 - SKG 0

Sofa King Good vs Wakanda Good

12:00 - 1:00 PM

SK 13 - Scrub 0

Sunday Kings vs Scrubinhos

- JOSH'S HILL - FIELD 2 -

EAST NORTHPORT TURF

8:00 - 9:00 AM

THA 18 - SG 14

Skinny Gorillas vs The Hamburg Airs

9:00 - 10:00 AM

NS 19 - Niner 0

Niners vs Neva Sober

10:00 - 11:00 AM

Evo 33 - Com 15

Evolution vs Commodores

11:00 AM - 12:00 PM

Wolf 20 - MD 0

Mud Dogs vs Wolfpack

12:00 - 1:00 PM

DK 14 - SS 7

Dream Killers vs Silver Snakes

1:00 - 2:00 PM

PS 20 - OTF 18

Pick Six vs OTF

2:00 - 3:00 PM

WD 41 - Kni. 7

Who Dat vs Knights